środa, 13 września 2017

13 września w HRP Pamela zagra brytyjski zespół The Membranes. Wieczór otworzy Sam Jones ze swoim nowym zespołem Angry Town.

W środę 13 września 2017 roku w Hard Rock Pubie Pamela zagra kolejny charyzmatyczny brytyjski zespół - The Membranes. Założona przez Johna Robba w 1977 roku grupa, ma na koncie sześć studyjnych albumów. Swoim występem w toruńskim klubie zapowie Festiwal L 36. W czasie koncertu będzie można kupić bilety na to wydarzenie. Wieczór otworzy Sam Jones ze swoim nowym zespołem, który nazywa się Angry Town. Muzyk niedawno przeprowadził się z Londynu do Torunia. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.The Membranes - grupa powstała w Blackpool, Lancashire w 1977 roku w składzie:John Robb- wokal, gitara basowa, Mark Tilton- gitara, Martyn Critchley-wokal i Martin Kelly - perkusja. Wkrótce po założeniu zespół opuścił Critchley i rolę wokalisty przejął John Robb oraz sporadycznie Tilton.


Z kolei Kelly zamienił grę na perkusji na klawisze. Ich singiel "Muscle" wydany w 1982 roku spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem angielskiej prasy i był hitem w nowojorskich klubach często odtwarzanym przez muzyków Beastie Boys i DJ Mojo. The Membranes uważani są za pionierów avant noise, który później został rozpropagowany przez takie zespoły jak Big Black czy Sonic Youth. W okresie od 1983 do 1989 roku The Membranes wydali sześć płyt studyjnych. Później zespół zawiesił działalność na kilka lat. John Robb został cenionym angielskim dziennikarzem i autorem kilku książek m.in,"Punk Rock Oral History", "Death To Trad Rock" oraz biografii Stone Roses. Pisał również artykuły dla Guardian, Melody Maker, The Independent czy Sounds. W międzyczasie udzielał się również w zespole GOLDBLADE, z którym nagrał 10 płyt. W 2009 roku The Membranes reaktywowało się, aby zagrać na Festiwalu All Tomorrow's Parties na specjalne zaproszenie My Bloody Valentine i Shellac. W 2016 roku nakładem wytwórni Cherry Red Records ukazał się bardzo dobrze przyjęty album "Dark Matter/Dark Energy". Od tamtej pory The Membranes mieli okazję grać u boku takich zespołów jak: Killing Joke, The Sisters Of Mercy, The Damned, Wire czy Therapy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz